Nasze Panie


Barbara Kinowska - Zdobywcy

Jestem nauczycielem kontraktowym z  5 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. 
Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu wychowania przedszkolnego oraz studia magisterskie. 
W swojej pracy korzystam z  wielu metod aktywizujących np. metoda projektu, 
edukacja przez ruch D. Dziamskiej, metoda ruchu Weroniki Sherbon itp. 
Zajęcia staram się planować tak aby dzieci mogły jak najwięcej odkrywać i poznawać. 
W swojej pracy staram się uczyć dzieci jak największej samodzielności.
Doskonaląc warsztat pracy korzystam z wszelkiego rodzaju kursów i publikacji . 
W życiu prywatnym bardzo lubię spędzać czas z dziećmi chodzić po górach oraz czytać książki.   Monika Świerkowska - Muzykanci


 

Jestem nauczycielem kontraktowym z 4 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.  

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z zakresu Edukacja 

Elementarna i terapia pedagogiczna, wcześniej uzyskując tytuł licencjata 

na kierunku Wychowanie przedszkolne  

i nauczanie początkowe.  

W pracy stawiam na indywidualne podejście, uwzględniając przy tym upodobania 

i zainteresowania dzieci.  

Najbardziej cenię uśmiech i zadowolenie swoich podopiecznych. 

Swój warsztat pracy doskonalę uczestnicząc  

w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach.  

Prywatnie lubię leśne wycieczki, jazdę na rowerze oraz eksperymentować w kuchni.  

Ulubiony cytat: "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu,  

 

być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."

  

 

 

 

Patrycja Rogacka - Plastusie

Ukończyłam studia na kierunku Fizjoterapia, oraz szkołę podyplomową Fizjoterapia w Pediatrii 

 

 i Wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne z przygotowaniem pedagogicznym .    

Ukończyłam różne kursy i szkolenie jednak zamierzam jeszcze rozwijać swój warsztat pracy 

poprzez udział w ciekawych szkoleniach   m. in . Odimienna Metoda czytania wg dr Ireny Majchrzak, 

Metoda dobrego startu, metoda projekt,   edukacja matematyczna dzieci w wieku przedszkolnym.  

Lubię pracę z dziećmi, sprawia mi ona wiele radości i satysfakcji.   

W swojej pracy dużą uwagę przywiązuje do osiągania przez dzieci samodzielności, aby  bez problemu 

mogły radzić sobie w otaczającym ich środowisku.   

Każde dziecko powinno czuć się kochane i akceptowanie dlatego ważne jest dla mnie indywidualne 

podejście do każdego dziecka. 

 

 Podziwiam dzieci za ich szczerość, entuzjazm i ciekawość świata. 

 

 


Marta Bączkowska- Odkrywcy

_MG_2412-Edit-2.JPGJestem nauczycielem mianowanym z dwunastoletnim stażem. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza oraz studia podyplomowe z zakresu Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studia podyplomowe na kierunku Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z wczesną interwencją i wybranymi metodami neurofizjologicznymi  w Kujawsko - Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Ukończyłam też kurs  kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki, terapii ręki, metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Szkolenie  I i II stopnia  Przetwarzanie Sensoryczne oraz różne szkolenia i warsztaty metodyczne poszerzające moje zawodowe horyzonty oraz wzbogacające mój warsztat pracy. Jestem terapeutą Integracji Sensorycznej.

   Pracuję także jako pedagog w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Dzieci i Młodzieży w Poznaniu na ulicy Bułgarskiej. Jestem osobą, która  ciągle poszukuje nowych rozwiązań w swojej pracy i dlatego staram się brać udział w ciekawych szkoleniach i kursach by uatrakcyjnić swoją pracę, a równocześnie bardziej efektywnie uczyć dzieci. Interesuję się literaturą, teatrem, dlatego często sama piszę scenariusze dla dzieci i reżyseruję przedstawienia nie tylko własnego autorstwa. Uczę się szydełkować, a w wolnych chwilach szyję. Lubię jeździć na rowerze i chodzić po górach.  Lubię muzykę klasyczną i dlatego często wykorzystuję ją w pracy z moimi wychowankami. Największą nagrodą dla mnie jest gdy słyszę od dziecka „lubię panią” i gdy widzę uśmiechy na ich twarzyczkaczkach.    

       
                   Ewa Okupniak - Sportowcy
   
 Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe, natomiast studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności animacja czasu wolnego. Jestem nauczycielem kontraktowym z 7-letnim doświadczeniem. Swój warsztat pracy rozwijam poprzez udział w warsztatach i szkoleniach m.in. w zakresie gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, dziecięcej matematyki wg prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej czy emocjalności dzieci w wieku przedszkolnym. Moim założeniem w pracy jest wydobycie z dziecka twórczej energii, zachęcaniu go do działania oraz rozwijanie jego zainteresowań.
 
Prywatnie uwielbiam podróżować i poznawać inne kultury.

  


 

Dorota Foltyńska- Poszukiwacze

 

     Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, a także studia magisterskie na kierunku Pedagogika Społeczna. W mojej pracy najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego dziecka oraz wspieranie go. Pracuję po to, aby uczyć, pokazywać, wyjaśniać i nadawać sens wszystkiemu co nas otacza. Staram się nawiązywać dobre i ciepłe relacje z dziećmi, aby zbudować w nich poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Swój warsztat pracy doskonalę uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i warsztatach. Codzienny kontakt z wychowankami daje mi wiele satysfakcji. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki, ogląd

 


 Anna   Bartsch   

 

   

 

 

Weronika Szrama 

 

 

_MG_2350-Edit-2.JPG

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku: Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Wzbogaciłam swój warsztat o studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną.Dotychczasowe doświadczenie pedagogiczne zdobyłam, pracując z najmłodszymi dziećmi w żłobku. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcje. Nieustannie stawia przede mną nowe, ciekawe wyzwania. W pracy przede wszystkim stawiam na samodzielność oraz współpracę dzieci. Istotne dla mnie jest indywidualne podejście do dziecka. W swojej pracy jestem zaangażowana, pełna energii i nowych pomysłów. Najcenniejszym darem, jaki można otrzymać od dzieci jest ich radość i uśmiech. W mojej pracy szczególnie doceniam wskazówki wielkiego pedagoga Janusza Korczaka „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało”. 

 

 Aleksandra Miśkiewicz 

_MG_2330-Edit-2Jestem nauczycielem z pełnymi kwalifikacjami do pracy w przedszkolu. Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.  Warsztat wzbogacam kursami i szkoleniami z zakresu różnych form pracy z dzieckiem. Mam w planach rozpocząć studia podyplomowe na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza. W swojej pracy pragnę wykorzystywać metody aktywizujące,  a mianowicie Edukację przez ruch czy Metoda Dobrego Startu. Praca z dzieckiem to moja wielka pasja jak również wyzwanie. Zarówno w życiu prywatnym, jak i pracy bardzo bliskie są mi słowa wielkiego pedagoga Janusza Korczaka, który w sposób szczególny kochał i szanował dzieci „nie ma dzieci - są ludzie, ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze”. Od wielu lat pracuję z dziećmi i uczę się ich każdego dnia. Ze zrozumieniem i szacunkiem, staram się dostrzegać w każdym z nich istotę wyjątkową. Bardzo lubię zabawę z dziećmi, czytanie książek, lubię z nimi rozmawiać i chyba najważniejsze to lubię uśmiech i śmiech dziecka , bo..” kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”( Janusz Korczak).