Nasze Panie


Patrycja Rogacka - Plastusie

 

 

 


Marta Bączkowska- Odkrywcy

_MG_2412-Edit-2.JPGJestem nauczycielem mianowanym z dwunastoletnim stażem. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza oraz studia podyplomowe z zakresu Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studia podyplomowe na kierunku Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z wczesną interwencją i wybranymi metodami neurofizjologicznymi  w Kujawsko - Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Ukończyłam też kurs  kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki, terapii ręki, metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Szkolenie  I i II stopnia  Przetwarzanie Sensoryczne oraz różne szkolenia i warsztaty metodyczne poszerzające moje zawodowe horyzonty oraz wzbogacające mój warsztat pracy. Jestem terapeutą Integracji Sensorycznej.

   Pracuję także jako pedagog w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Dzieci i Młodzieży w Poznaniu na ulicy Bułgarskiej. Jestem osobą, która  ciągle poszukuje nowych rozwiązań w swojej pracy i dlatego staram się brać udział w ciekawych szkoleniach i kursach by uatrakcyjnić swoją pracę, a równocześnie bardziej efektywnie uczyć dzieci. Interesuję się literaturą, teatrem, dlatego często sama piszę scenariusze dla dzieci i reżyseruję przedstawienia nie tylko własnego autorstwa. Uczę się szydełkować, a w wolnych chwilach szyję. Lubię jeździć na rowerze i chodzić po górach.  Lubię muzykę klasyczną i dlatego często wykorzystuję ją w pracy z moimi wychowankami. Największą nagrodą dla mnie jest gdy słyszę od dziecka „lubię panią” i gdy widzę uśmiechy na ich twarzyczkaczkach.    

       
 
 
 
 
Ewa Okupniak - Sportowcy
   
 Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe, natomiast studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności animacja czasu wolnego. Jestem nauczycielem kontraktowym z 5-letnim doświadczeniem. Swój warsztat pracy rozwijam poprzez udział w warsztatach i szkoleniach m.in. w zakresie gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, dziecięcej matematyki wg prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej czy emocjalności dzieci w wieku przedszkolnym. Moim założeniem w pracy jest wydobycie z dziecka twórczej energii, zachęcaniu go do działania oraz rozwijanie jego zainteresowań.
 
Prywatnie uwielbiam podróżować i poznawać inne kultury.

  


 

Dorota Foltyńska- Poszukiwacze

 

     Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, a także studia magisterskie na kierunku Pedagogika Społeczna. W mojej pracy najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego dziecka oraz wspieranie go. Pracuję po to, aby uczyć, pokazywać, wyjaśniać i nadawać sens wszystkiemu co nas otacza. Staram się nawiązywać dobre i ciepłe relacje z dziećmi, aby zbudować w nich poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Swój warsztat pracy doskonalę uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i warsztatach. Codzienny kontakt z wychowankami daje mi wiele satysfakcji. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki, oglądać filmy, a także przebywać na świeżym powietrzu. 

   
 

 

Grażyna Cieślak 

_MG_2414-Edit-2.JPGUkończyłam studia licencjackie na UAM w Poznaniu na kierunku Pedagogika z przyrodą i informatyką, studia magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Pedagogika oraz studia podyplomowe na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa  w Poznaniu na kierunku Wychowanie przedszkolne. Od lipca 2010 roku pracuję z dziećmi jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Jestem nauczycielem kontraktowym. W swojej pracy staram się postępować według wskazówek Janusza Korczaka „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało”.

 


 

 

    Weronika Szrama 

 

 

_MG_2350-Edit-2.JPG

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku: Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Wzbogaciłam swój warsztat o studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną.Dotychczasowe doświadczenie pedagogiczne zdobyłam, pracując z najmłodszymi dziećmi w żłobku. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcje. Nieustannie stawia przede mną nowe, ciekawe wyzwania. W pracy przede wszystkim stawiam na samodzielność oraz współpracę dzieci. Istotne dla mnie jest indywidualne podejście do dziecka. W swojej pracy jestem zaangażowana, pełna energii i nowych pomysłów. Najcenniejszym darem, jaki można otrzymać od dzieci jest ich radość i uśmiech. W mojej pracy szczególnie doceniam wskazówki wielkiego pedagoga Janusza Korczaka „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało”. 

 

 Aleksandra Miśkiewicz 

_MG_2330-Edit-2Jestem nauczycielem z pełnymi kwalifikacjami do pracy w przedszkolu. Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.  Warsztat wzbogacam kursami i szkoleniami z zakresu różnych form pracy z dzieckiem. Mam w planach rozpocząć studia podyplomowe na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza. W swojej pracy pragnę wykorzystywać metody aktywizujące,  a mianowicie Edukację przez ruch czy Metoda Dobrego Startu. Praca z dzieckiem to moja wielka pasja jak również wyzwanie. Zarówno w życiu prywatnym, jak i pracy bardzo bliskie są mi słowa wielkiego pedagoga Janusza Korczaka, który w sposób szczególny kochał i szanował dzieci „nie ma dzieci - są ludzie, ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze”. Od wielu lat pracuję z dziećmi i uczę się ich każdego dnia. Ze zrozumieniem i szacunkiem, staram się dostrzegać w każdym z nich istotę wyjątkową. Bardzo lubię zabawę z dziećmi, czytanie książek, lubię z nimi rozmawiać i chyba najważniejsze to lubię uśmiech i śmiech dziecka , bo..” kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”( Janusz Korczak).

 

 

 

 
 
 

 

Anna   Bartsch