O przedszkoluCZY W KAŻDYM DZIECKU DRZEMIĄ UKRYTE TALENTY?
MY JESTEŚMY O TYM PRZEKONANI, DLATEGO ZAPRASZAMY WASZE POCIECHY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA!
     
    „Małe Talenty” to nowe, działające od września 2012 roku, Publiczne Przedszkole w Plewiskach o profilu artystyczno-sportowym. Obiekt przygotowany jest na przyjęcie 150 dzieci. Jest to  drugie, po działającym od 2010 roku przedszkolu "Małe Talenty" w Luboniu, publiczne przedszkole prowadzone przez osoby prywatne.
 
     Naszym celem jest stworzenie miejsca, gdzie największą wartością jest dziecko. Oprócz rodzinnej atmosfery i zabawy,efektywnie i skutecznie  staramy się stymulować ogólny rozwój każdego dziecka, bo przecież przedszkole to początek edukacyjnej drogi.

    Pamiętamy również o tym, że szczęśliwy człowiek to taki, który ma swoje pasje, coś co pozwala mu się spełniać, być kimś wyjątkowym. Dlatego rolą naszego przedszkola jest pomagać małemu człowiekowi odszukać tę pasję. Może będzie chciał tańczyć, malować, grać w piłkę a może znajomość języków obcych otworzy mu okno na świat.
 
    Jedną z tych pasji pomaga nam rozwijać klub piłkarki KKS Lech Poznań, który w wyniku nawiązanej z nami współpracy, objął nasze przedszkola swoim patronatem. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy trenerów „Kolejorza” chłopcy w wieku od 4 do 6 lat mogą, bezpłatnie, korzystać z zajęć ogólnorozwojowych z elementami piłki nożnej, które poprzez ruch i zabawę przyczyniają się do krzewienia kultury fizycznej. Dla dziewczynek proponujemy natomiast, również bezpłatnie, taniec z elementami baletu, który prowadzony jest przez panią magister sztuki.
    Przedszkole jest placówką oświatową działającą w oparciu o Ustawę o Systemie Oświaty. Podlega również nadzorowi pedagogicznemu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Władzom Samorządowym gminy Komorniki.
 
                                                              Nasze motto: „ Małe dzieci- wielkie talenty”

 

 

HYMN PRZEDSZKOLA MAŁE TALENTY

Chociaż wcześnie rano bardzo lubię spać.

Wstaję by iść do przedszkola śpiewać, tańczyć, grać!

Kiedy Pani pyta, w co bawimy się?

Ja w sportowców, ja w odkrywców chcę zamienić się!

Ref.

Bo każdy z nas ma talent, choć jeszcze nie wiem jaki,

To dowiem się w przedszkolu, jak inne przedszkolaki.


Gdy za oknem szaro, kiedy pada deszcz,

To w przedszkolu jest wesoło, dobrze o tym wiesz!

Razem malujemy kolorowy świat,

I śpiewamy tak radośnie, jak o świcie ptak!

Ref.

Bo każdy z nas ma talent, choć jeszcze nie wiem jaki,

To dowiem się w przedszkolu, jak inne przedszkolaki.

 

 

 

ŚWIĘTA  bOŻEGO NARODZENIA  GRUDZIEŃ  2012