TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akcja ekologiczna „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

W dniach 26 do 30.09 w naszym przedszkolu odbędzie  się III zbiórka elektrośmieci.

 

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy.

Do wystawionego w przedsionku kartonu, prosimy wkładać :

drobny sprzęt AGD: miksery, roboty kuchenne, młynki i ekspresy do kawy, wagi kuchenne, żelazka, tostery, noże elektryczne, krajalnice do chleba, kuchenki mikrofalowe, frytkownice

suszarki,  golarki, depilatory,  odkurzacze (bez rur i ssawek), zegarki

sprzęt RTV: radia, mini wieże, aparaty fotograficzne, kamery, dyktafony, magnetofony, video, dvd,

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, aparaty telefoniczne – tradycyjne i komórkowe,

Sprzęt oświetleniowy: świetlówki, żarówki energooszczędne, lampy wyładowcze oraz żyrandole

Przyrządy do kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe i panele kontrolne, cisnieniomierze

Zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki,

Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia , narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania (drobne, małe)

Baterie prosimy wkładać do oznaczonego pojemnika!!!

OOSBY CHCĄCE ODDAĆ GABARYTOWE SPRZĘTY PROSIMY O KONATK T Z WYCHOWACZYNIAMI GRUP. GDY POZNAMY TERMIN ODBIORU ZOSTANĄ PAŃSTWO POINFORMOWANI I BĘDĄ MOGLI PAŃSTWO PRZYNIEŚĆ GABARYTY W DNIU ODBIORU.

N wyznaczonym miejscu , na parkingu przedszkola , będzie można pozostawić  duże, gabarytowe sprzęty: pralki, lodówki,  kosiarki, telewizory, monitory, komputery PC, chłodziarki, zamrażarki,  suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory, elektryczne maszyny do pisania. Prosimy o nie przynoszenie sprzętów wielkogabarytowych wcześniej, ponieważ obawiamy się, że panowie „złomiarze” zabiorą co ciekawsze rzeczy i pozostawią bałagan. A zależy nam by zbiórka odbyła się bez zakłóceń.

Odbioru sprzętu dokona

Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4,
Oddział Spółki – Łomazy 21-532, ul. Spółdzielcza 6c.

Za zebrane elektrośmieci przedszkole
otrzymuje ekwiwalent wymienny na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu
biurowego bądź sportowego.