TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Dyżur letni

UWAGA !!! UWAGA !!!

W dniach od 30 maja do 9 czerwca będą przyjmowane zapisy na miesiąc sierpień,
dzieci z innych przedszkoli – tylko na wolne miejsca.

Zapisujemy dzieci telefonicznie u Pani Dyrektor wraz z podaniem dokładnego okresu
(od..do) i w ciągu 2 dni dostarczamy wniosek wraz podpisami obojga Rodziców.

Wniosek na dyżur letni sierpień 2022


Oddając wniosek otrzymujemy Umowę o świadczenie usług w zakresie wychowania
przedszkolnego na czas dyżuru (2 egz.), które to dostarczamy w ciągu 2 dni.


Nie dostarczenie wniosku lub umowy w określonym terminie, powoduje skreślenie
dziecka z listy zapisu.Kamilla Dudzik
Dyrektor Publicznego Przedszkola Małe TalentyPRAWO DZIECKA DO WYPOCZYNKU

 

Drodzy Rodzice wielu z Was uskarża się, że ma za dużo obowiązków i za mało czasu dla siebie, a ile dzieci, jest przeciążonych obowiązkami narzuconymi im przez dorosłych, albo przez samych siebie. Czas wolny, wypoczynek (urlop) potrzebny jest każdemu człowiekowi po to, by mógł odpocząć od wypełniania codziennych obowiązków. Wszyscy potrzebujemy także tego czasu po to, by spróbować nowych działań, pomyśleć o swojej przyszłości i zaplanować swój czas. Prawo dzieci do wolnego czasu i wypoczynku to prawie to samo co prawo dziecka do rozwoju. Bo wypoczynek to czas, gdy dzieci uczą się wielu nowych rzeczy: spędzają go z rówieśnikami, odpoczywają, realizują nowe pomysły, które nie powstają w czasie wypełniania codziennych obowiązków. Każdy z Nas ma prawo do urlopu, już w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 roku, jest mowa w art. 66 o prawie do dni wolnych i urlopu, także Kodeks Pracy art. 14 i dział VII „Urlopy pracownicze” reguluje te sprawy – nie można się go zrzec lub przenieść na inną osobę. Także dzieciom przysługuje prawo do wypoczynku w okresie wakacyjnym. Należy pamiętać, że prawo dziecka do wypoczynku, czasu wolnego i zabawy obok innych praw należy do katalogu praw przyznanych wszystkim dzieciom – jest o nim mowa w Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka , przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w listopadzie 1989 roku. Na nas dorosłych – Rodzicach, opiekunach, nauczycielach spoczywa obowiązek przestrzegania i poszanowania tych praw.


W tym miejscu chcielibyśmy zwrócić się do Państwa z prośbą w imieniu dzieci, które są zapisywane na całe dwa miesiące letnie – lipiec i sierpień, o możliwość skorzystania z wypoczynku letniego i urlopu od przedszkola – chociaż tylko 2 tygodnie !!!!!


DZIECKO TO CZŁOWIEK I MA PRAWO DO URLOPU !!!!!