TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Aleksandra Kołecka

Posiadam kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, jestem nauczycielem mianowanym. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika w specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i przedszkolna  a następnie magisterskie  w specjalności Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując przez 5 lat w Przedszkolu Publicznym „Calineczka” w Poznaniu. W swojej pracy stosuję różne metody wspierające rozwój dzieci, które poznałam na studiach, kursach oraz warsztatach doszkalających.  Wspólnie z dziećmi będziemy otwierać drzwi do świata rozbudzającego ciekawość i wyobraźnię. Zależy mi aby „nasze” maluchy chętnie przychodziły do przedszkola oraz wracały do niego z uśmiechem.

Barbara Kinowska

Jestem nauczycielem mianowanym. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu wychowania przedszkolnego oraz studia magisterskie. W swojej pracy korzystam z wielu metod aktywizujących np. metoda projektu, edukacja przez ruch D. Dziamskiej, metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherbone itp. Zajęcia staram się planować tak aby dzieci mogły jak najwięcej odkrywać i poznawać. W swojej pracy staram się uczyć dzieci jak największej samodzielności. Doskonaląc warsztat pracy korzystam z wszelkiego rodzaju kursów i publikacji.

W życiu prywatnym bardzo lubię spędzać czas z dziećmi chodzić po górach oraz czytać książki.

Monika Swojnóg

Jestem nauczycielem mianowanym.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z zakresu Edukacja

Elementarna i terapia pedagogiczna, wcześniej uzyskując tytuł licencjata na kierunku Wychowanie przedszkolne

i nauczanie początkowe. W pracy stawiam na indywidualne podejście, uwzględniając przy tym upodobania

i zainteresowania dzieci. Najbardziej cenię uśmiech i zadowolenie swoich podopiecznych. Swój warsztat pracy doskonalę uczestnicząc

w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach.

Prywatnie lubię leśne wycieczki, jazdę na rowerze oraz eksperymentować w kuchni.

Ulubiony cytat: „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu,

być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.”

Marta Bączkowska

Jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz studia podyplomowe z zakresu Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studia podyplomowe na kierunku Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z wczesną interwencją i wybranymi metodami neurofizjologicznymi  w Kujawsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Ukończyłam też kurs  kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki, terapii ręki II stopnia, metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Szkolenie  I i II stopnia  Przetwarzanie Sensoryczne oraz różne szkolenia i warsztaty metodyczne poszerzające moje zawodowe horyzonty oraz wzbogacające mój warsztat pracy. Jestem terapeutą Integracji Sensorycznej.

   Pracowałam przez 9 lat, także jako pedagog – terapeuta w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Dzieci i Młodzieży w Poznaniu na ulicy Bułgarskiej. Jestem osobą, która  ciągle poszukuje nowych rozwiązań w swojej pracy i dlatego staram się brać udział w ciekawych szkoleniach i kursach by uatrakcyjnić swoją pracę, a równocześnie bardziej efektywnie uczyć dzieci. Interesuję się literaturą, teatrem, dlatego często sama piszę scenariusze dla dzieci i reżyseruję przedstawienia nie tylko własnego autorstwa. Uczę się szydełkować, a w wolnych chwilach szyję. Lubię jeździć na rowerze i chodzić po górach.  Lubię muzykę klasyczną i dlatego często wykorzystuję ją w pracy z moimi wychowankami. Jestem zakręcona na punkcie ekologii. Staram się zachwycić dzieci pięknem przyrody i nauczyć troski o planetę. Największą nagrodą dla mnie jest gdy słyszę od dziecka „lubię panią” i gdy widzę uśmiechy na ich twarzyczkach. Jedynym ograniczeniem jest moja wyobraźnia, którą mam jak Ania z zielonego Wzgórza.  W przedszkolu prowadzę zajęcia z terapii ręki z elementami Integracji Sensorycznej.

Ewa Kott

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe, natomiast studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności animacja czasu wolnego. Jestem nauczycielem mianowanym. Swój warsztat pracy rozwijam poprzez udział w warsztatach i szkoleniach m.in. w zakresie gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, dziecięcej matematyki wg prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej czy emocjonalności dzieci w wieku przedszkolnym. Moim założeniem w pracy jest wydobycie z dziecka twórczej energii, zachęcaniu go do działania oraz rozwijanie jego zainteresowań.
Prywatnie uwielbiam podróżować i poznawać inne kultury.

Dorota Foltyńska

Jestem nauczycielem mianowanym. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, a także studia magisterskie na kierunku Pedagogika Społeczna. W mojej pracy najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego dziecka oraz wspieranie go. Pracuję po to, aby uczyć, pokazywać, wyjaśniać i nadawać sens wszystkiemu co nas otacza. Staram się nawiązywać dobre i ciepłe relacje z dziećmi, aby zbudować w nich poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Swój warsztat pracy doskonalę uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i warsztatach. Codzienny kontakt z wychowankami daje mi wiele satysfakcji. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki, oglądać dobre filmy.

Honorata Stawna

„Muszę poznać dwie lub trzy gąsienice, jeśli chcę zawrzeć znajomość z motylem” Antoine de Saint-Exupéry. Dzieci są jak motyle każdy inny, każdy wyjątkowy, każdy piękny. Jako mama wiem jak dużo można nauczyć się od dzieci gdy się je obserwuję, rozmawia i słucha. Dlatego staram się w mojej pracy dodać im skrzydeł by mogły lecieć w świat szczęśliwe, pełne zapału i motywacji do jego poznawania i odkrywania nowych tajemnic. Ukończyłam studia licencjackie na wydziale WSE UAM, ze specjalności Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie początkowe. Obecnie jestem na studiach magisterskich, specjalność Pedagogika elementarna z terapią. Jestem nauczycielem kontraktowym.

Anna Bartsch

Jestem nauczycielem mianowanym z bogatym portfolio i wieloma zamiłowaniami.
Wśród moich dyplomów i ukończonych kierunków znaleźć można:
– studia na kierunku animacja społeczno- kulturalna i profilaktyka
– terapię pedagogiczną
– edukację wczesnoszkolną
– logopedię
Ponad to, taka ciekawostka – uczęszczałam do filmowej szkoły średniej (w czasach gdy jeszcze mieszkałam w Łodzi). Kocham sztukę, a moją ulubioną jej dziedziną (zaraz koło malarstwa) jest kino.

Ukończyłam także dwustopniowy kurs terapii ręki. Posiadam szeroką wiedzę na temat biomedycznych podstaw funkcjonowania organizmu ludzkiego, psychologii, integracji sensorycznej i wielu innych ciekawych zagadnień z przestrzeni wychowania i edukacji oraz rozwoju człowieka. Często uczestniczę w ciekawych szkoleniach i kursach ponieważ pragnę stale poszerzać swoją wiedzę.
W naszym przedszkolu pełnię także funkcję logopedy.

W pracy posługuje się wieloma technikami i metodami pracy. Uwielbiam matematykę, zabawy ruchowe, plastyczne, logiczne, eksperymenty i obserwacje. Jestem bardzo otwartym człowiekiem, pełnym pasji, zawsze znajdę wspólny temat do rozmowy z dziećmi, gdyż staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami.