TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Program „Good challenge – 9 miesięcy dobroczynności”

 

W roku szkolnym 2022/2023 Nasze przedszkole bierze udział w kampanii Fundacji GOOD CHALLENGE. Co miesiąc wszyscy chętni, którzy pragną pomagać innym, będą mogli włączyć się do akcji, a każdy miesiąc to nowe wyzwanie.

Koordynatorami akcji w Naszym przedszkolu są Panie: Aleksandra Kołecka oraz Anna Bartsch.

Good Challenge to inicjatywa społeczna nastawiona na dawanie dobra, dzielenia się dobrem oraz niesieniem pomocy.

Więcej na temat GCh i Ich akcji przeczytają Państwo tutaj:

https://goodchallenge.org/event/kampania-9-miesiecy-dobroczynnosci/

Wyzwania przygotowane na każdy miesiąc szkolny rozwijają w dzieciach empatię, wrażliwość na cierpienie, tolerancję oraz umiejętność mówienia o emocjach.

Zachęcamy wszystkich Rodziców, Opiekunów i Dzieci do aktywnego udziału.

 

Program „Działaj z ImPETem”

 

Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki!
Zapraszamy do zapoznania się z programem edukacyjnym realizowanym w naszym przedszkolu.
Bierzemy udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Działaj z imPETem!”, które jest przeznaczone dla szkół i przedszkoli i jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu.
Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET oraz podniesienie świadomości na temat segregacji odpadów. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę dzieci na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.
Opakowania typu butelka PET są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Rocznie na polski rynek trafia ich ponad 200 tysięcy ton. Poddawanych recyklingowi jest ok. 50 % z nich, pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. Tymczasem, PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym, czy meblarskim. Już z 5 butelek PET można zrobić torbę na zakupy, a 35 wystarczy, aby wyprodukować bluzę polar.
Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt ponad podziałami, którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.
https://dzialajzimpetem.pl/