TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Język angielski - wtorek i piątek

Dwa razy w tygodniu poznajemy słówka, zwroty i piosenki w języku angielskim. Zajęcia prowadzi pani Agnieszka Jaworek.

Rytmika - poniedziałek i środa

Wprowadzenie dzieci w świat muzyki, uwrażliwiając je poprzez zabawę na poszczególne elementy składające się na utwór muzyczny.   Zajęcia prowadzone są przez mgr sztuki, ze specjalizacją rytmika, panią   Katarzynę Zieloną.

Taniec z elementami baletu - piątek

Zajęcia baletowe rozwijają plastyczność ciała, uczą wdzięku ruchów i gracji, a także pozwalają wyrazić dziecięce emocje.

Rozbudzają wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Zajęcia doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy. Wpływają na ładną sylwetkę, poprawiają sprawność fizyczną. Zajęcia prowadzi mgr sztuki pani Katarzyna  Zielona.

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej - środa

Zajęcia z piłki nożnej to nie tylko nauka gry w piłkę, to również nauka zasad fair play oraz współpracy w grupie. 

Na zajęciach dzieci przede wszystkim będą cieszyć się ruchem, a elementy piłki nożnej będą wprowadzane stopniowo. Zajęcia prowadzone  są przez trenera  Jakuba Smurę,  w profesjonalnej sali w Szkole Podstawowej im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach. 

Logopedia - czwartek

Zajęcia prowadzone są przez logopedę panią Annę Bartsch.
Zajęcia odbywają się w czwartki.

RELIGIA – piątek

Zajęcia przybliżające dzieciom religię rzymsko – katolicką, prowadzone są  w grupach 5 latków.

Zajęcia  prowadzone  są  przez  katechetkę  Panią  Annę  Kędzierską.

TERAPIA RĘKI Z ELEMENTAMI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Zajęcia prowadzone przez terapeutkę panią Martę Bączkowską

KODOWANIE NA DYWANIE

Kodowanie na dywanie to zajęcia rozwijające uniwersalne kompetencje ze szczególnym uwzględnieniem logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i umiejętności współpracy. Podczas zajęć z kodowania dzieci kształtują tą umiejętność, doskonalą zdolność rozpoznawania i posługiwania się pojęciami: koloru, kształtu, wielkości i grubości. Rozwijają przy tym spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania.

Dla dzieci to jednak przede wszystkim świetna zabawa. Kolorowa mata i barwne kubeczki wywołują chęć do działania i poznawania nowych rzeczy. Zakodowane zabawy świetnie sprawdzają się podczas kształtowania orientacji przestrzennej, określania kierunków, poznawania właściwości figur geometrycznych, pierwszych zabaw z literami czy poznawania przyrody. „Kodowanie na dywanie”, w naszym przedszkolu odbywa się z wykorzystaniem Genibota.
Genibot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

KOLOROWA MUZYKA CZYLI ZABAWY Z „BUM-BUM” RURKAMI

Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Poszczególne Bum Bum Rurki mają odmienne kolory odpowiadające konkretnym dźwiękom. Instrument ten daje nieograniczone możliwości zabawy i edukacji muzycznej. Zabawy z Bum Bum Rurkami idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Praca z nimi nie tylko wprowadza dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie wpływa na spostrzegawczość, wyobraźnię plastyczną, a także umiejętność współpracy w grupie. Takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na innych instrumentach muzycznych. Z perspektywy najmłodszych jest to jednak przede wszystkim kreatywna i pełna ruchu zabawa, podczas której przy okazji poznają podstawowe rytmy.

Wiatrak tematyczny - raz w miesiącu dla każdej grupy

WARSZTATY WIATRAKI

Warsztaty tematyczne prowadzone przez Pracownię Edukacyjną Wiatrak.

O Pracowni:

Pracownia Edukacyjna Wiatrak to strefa autonomiczna, w której dzieci i ryby mają głos. To przestrzeń wolności: myślenia, mówienia i tworzenia oraz dialogu dzieci z dziećmi i dzieci z dorosłymi. To miejsce spotkań małych obywateli świata, w którym wspólnie odkrywają, eksperymentują, dziwią się, dociekają, pytają, dyskutują, wyrażają siebie, fantazjują, a przede wszystkim wspaniale się bawią.

Wszystko to dzieje się w kameralnej atmosferze i otoczeniu akwariów z rybami, które nie tylko inspirują, ale również rozwijają zainteresowania przyrodnicze i kształtują pozytywne relacje pomiędzy dziećmi i naturą.

Tutaj zawsze wieją dobre wiatry, Wiatrak nieustannie się kręci i generuje twórczą energię?

(źródło:www.pracowniawiatrak.pl)

 

 

Gimnastyka korekcyjna - wtorek

Zajęcia prowadzone przez Panią Ewę Okupniak odbywają się w każdy wtorek.