TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Legenda o Piaście Kołodzieju

Bajka o ciepłym i puchatym

Polecamy

W tym miejscu znajdą Państwo interesujące i inspirujące strony, książki warte polecenia oraz nasze (i naszych przyjaciół) wspólne wytwory.

 

 

 

 

Zapraszamy do lektury

Czytaj więcej

Legendy są trudne w odbiorze przez dzieci w wieku przedszkolnym. My polecamy Legendę, którą opracowała nasza pani Honorata. Tekst dostosowany jest do możliwości umysłowych przedszkolaków.

Legenda o Piaście Kołodzieju

Bajka o ciepłym i puchatym

Bajka o ciepłym i puchatym jest do znalezienia w Internecie (trudno wskazać jej autora). Wskazuje ona na wartości tj: dobro, miłość szacunek, empatia radość ze wspólnego spędzania czasu. Z drugiej strony pokazuje co robi z ludźmi obojętność ,złośliwość pośpiech… choroba naszych czasów. Bajka w sposób nieco zaawoalowany, poprzez tytułowe ciepłe i puchate przypomina nam o tym co jest ważne. I do czego prowadzi utrata tego ważnego i zamiana go na zimne i kolczaste.

W roku szkolnym 20219/20 grupa Sportowców wystawiła bajkę dla rodziców i dziadków, w aranżacji muzycznej pani Katarzyny Zielonej i reżyserii pani Marty Bączkowskiej
Ciepłe i puchate

Kasztanek

Jesień, a jesienią spadają liście i …kasztany. Opowiadanie o ciekawskim kasztanku powstało na potrzeby zajęć z dziećmi. Jej autorką jest nasza pani Marta. Zapraszamy do lektury
Kasztanek

POLECAMY

Polecamy książki Jenni Desmond Płetwal blękitny, Słoń  i Niedźwiedź polarny. Książki w ciekawy sposób opowiadają o życiu tych niezwykłych zwierząt.

Przekazują wiedzę w sposób bardzo obrazowy, szczególnie przemawiający do młodszych dzieci.

Polecamy

Książka Renaty Piątkowskiej Paluszki, czyli o…. napisana jest z perspektywy kilkuletniego dziecka. piękny język, zabawne dialogi powodują, że chce się czytać.

Klimatyczne bajki

Klimatyczne bajki
to cykl słuchowisk o ekologii dla rodziców i dzieci. Pełne ciepła i humoru bajki opowiadają o codziennymżyciu rodziny Zieleniewskich. W role bohaterów wcielili się Jarosław Boberek i Marta Wierzbicka.

Rikuś

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/300399/rikus

 

Są króliczki grube i chude, mądre i mniej mądre…. I jest Rikuś.

Tak zaczyna się opowieść o sympatycznym króliczku Rikusiu, który dowiaduje sie, że warto być sobą: Rikuś.

Poznaje Anusię i musi zdobyć sie na odwagę , aby ja poznać: Rikuś i Anusia

Lubi marzyć: Rikuś Rycerzem